KARGO, TESLİMAT VE İADE BİLGİLERİ

www.urunfotografim.com (“Ürün Fotoğrafım”), “Kullanıcı” tarafından gönderilen ürünlerin ve numunelerin fotoğraf ve video unsurları kullanılarak görsellerinin elde edilmesini sağlayan bir kuruluştur.

GENEL HÜKÜMLER

Ürün Fotoğrafım web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Kullanıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Urunfotografim.com adresinden hizmet satın alımı gerçekleştirildikten sonra kargonun Ürün fotoğrafım merkezine gönderilmesi Kullanıcı sorumluluğundadır. Kullanıcı, ürün veya numunenin yer aldığı gönderiyi kendi imkanlarıyla ulaştırmayı ya da kargo, kurye gibi hizmetlerden faydalanmayı seçebilir.

Ürün veya numunenin gönderim ve geri iadesinde ortaya çıkan taşıma bedeli, gönderim yönteminin belirlenmesi, içindeki eşya değerinin hesaplanması yahut sigortalanması Kullanıcı’ya aittir.

Kargo ve taşıma esnasında ürününüzün Ürün Fotoğrafım merkezine varış süresi boyunca yaşanacak her türlü olumsuzluktan, gecikmeden, hasar ve kayıptan Kullanıcı sorumludur.

Urunfotografim.com tarafından ödeme onayı aldıktan hemen sonra Ürün Fotoğrafım Kullanıcı ile temasa geçer ve gönderi adresini paylaşır. Bu süre zarfında Ürün Fotoğrafım personeli, sipariş edilen ürün ve istenen çekim için hazırlanma sürecine girer. Ürün veya numuneleriniz görsellerinin oluşturulmasının ardından, görsellerin standart pakette çekimi ve teslimi 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Hazırlanan ürün veya numuneniz, tarafınıza teslim edilmek üzere 14 iş günü içerisinde yola çıkar.

Gönderim süresi, görselleri çekilecek ürün sayısına ya da satın aldığınız hizmet paketine göre değişebilecektir.

Kullanıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Ürün Fotoğrafım’ın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE

Ürün Fotoğrafım’ın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Kullanıcı’ya bildirilir. Kullanıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Kullanıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden itibaren 14 gün içinde ürün bedeli Kullanıcı’ya ödeme yaptığı metotla iade edilir.

KULLANICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Kullanıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Kullanıcı, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI

KULLANICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Ürün Fotoğrafım’a aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

ÜRÜN FOTOĞRAFIMNIN CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞİRKET
ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:
MERSİS NO:

CAYMA HAKKININ SÜRESİ

Kullanıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde Ürün Fotoğrafım’a iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

İADE KOŞULLARI

Ürün Fotoğrafım, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve Kullanıcı’yı borç altına sokan belgeleri Kullanıcı’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde fotoğrafı veya video çekilmek üzere Kullanıcı tarafından gönderilen ürün veya numuneyi geri gönderme ile yükümlüdür.

Kullanıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Kullanıcı kusuru oranında Ürün Fotoğrafım’ın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan Kullanıcı sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle Ürün Fotoğrafım tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.15 uyarınca Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

Kullanıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Kullanıcı’dan talep edebilir ve her koşulda Kullanıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Kullanıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Ürün Fotoğrafım’ın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

Tüm ödemelerinizi kredi kartınızla ve dilerseniz 9 ay taksitle yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde sanal pos hizmeti olarak güvenilir Iyzico altyapısını kullanıyoruz. Bilgileriniz hiçbir şekilde sistemlerimizde saklanmaz ve ödemeleriniz güvenli banka altyapıları üzerinden işlem görür.

Kullanıcı (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye aktarılmasına ve iyzico tarafından www.iyzico.com/gizlilik-politikasi/ adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

Havale/EFT Ödeme

Siparişinize ait ödemenizi banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz. Sipariş işlemlerinizi Havale/EFT seçeneğini tercih ederek tamamladıktan sonra toplam tutarı size iletilen TR550006701000000053461046 IBAN hesabına transfer etmeniz yeterli olacaktır.

SORU VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN

Detaylı bilgi için bize 0530 040 96 78 numaramızdan veya info@urunfotografim.com email adresimizden ile ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri birimimiz hafta içi 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.